Darmowa wysyłka na terenie Polski od 300 PLN - wybierz "darmowa wysyłka" w koszyku

Szukaj

  /  Produkcja

Produkcja

Tworząc akcesoria KAASKAS przywiązujemy duże znaczenie do przestrzegania standardów zrównoważonej produkcji. Współpracujemy z lokalnymi podwykonawcami z okolic Warszawy oraz z Włoch. Dzięki temu wiemy dokładnie jak i gdzie powstają nasze produkty. Nasze wzory nanoszone są na tkaninę metodą druku cyfrowego, która w stosunku do tradycyjnych metod barwienia, pozwala zredukować zużycie materiału i wody. Pozwala to również na wykonywanie małych partii produkcyjnych.

Materiały, z których wykonywane są nasze produkty pochodzą z rodzinnej manufaktury włoskiej, posiadającą uznane certyfikaty świadczące o tym, że proces produkcji jak również dobór materiałów odbywa się z uwzględnieniem zasad poszanowania środowiska. Unikatowe printy KAASKAS na tkaninach wykonywane są przy użyciu techniki druku cyfrowego, sprawdzonej pod kątem wpływu na środowisko.

Nasz producent w procesie certyfikacji uzyskał następujące oznaczenia:

Standard 100 OEKO - TEX

Materiał oznakowany znakiem 100 OEKO – TEX daje gwarancję, że nie zawiera żadnych substancji szkodliwych dla zdrowia. Certyfikowany jest proces produkcji, jak i ostateczny produkt.

SERI.CO

Jest to znak jakości, używany przez włoskie firmy, które przeszły rygorystyczny proces weryfikacji, obejmujący nie tylko bezpieczeństwo produktu i produkcji, ale także kwestie warunków pracy pracowników czy respektowania własności intelektualnej. Firmy, które legitymują się tym znakiem gwarantują możliwość prześledzenia „historii” produktu od fazy wstępnej po fazę finalną.

GOTS

Certyfikat GOTS (Global Organic Textile Standard) otrzymuje się w procesie sprawdzania tkanin pod kątem zawartości włókien organicznych, jak również etycznego sposobu produkcji.

GOTS świadczy o tym, że tkanina została wyprodukowana z organicznych surowców – bawełny, ale i lnu czy konopi – przynajmniej w 70 proc., a przędzalnia, manufaktura czy farbiarnia używają organicznych materiałów. W standardzie GOTS ważną rolę odgrywa ponadto odpowiednia gospodarka wodna. Producenci zobowiązani są do stosowania oczyszczalni i zamkniętego obiegu wody.

Global Recycled Standard (GRS)

Jest to międzynarodowy standard, który określa wymagania dotyczące certyfikacji włókien pochodzących z recyklingu. Celem programu GRS jest zwiększenie wykorzystania materiałów pochodzących z recyklingu przy jednoczesnej dbałości o środowisko, warunki socjalne, czy też kontrolę użytych środków chemicznych bezpiecznych dla człowieka i środowiska.